Zbieraj zdalnie zgody na założenie konta w G-Suite. Za darmo.

Załóż darmowe konto w Autenti dla szkół i uczelni publicznych. Wysyłaj i podpisuj dokumenty online.
Załóż darmowe konto >>
Akcja promocyjna trwa do 26 czerwca 2020. Jest skierowana do szkół i uczelni publicznych. Poznaj szczegóły promocji Po okresie promocyjnym Twoje konto będzie nadal ważne i darmowe z limitem nadawanych dokumentów.
Z Autenti korzystają:

Jak uzyskać zgodę rodzica na założenie konta w G-Suite dla szkół przez Autenti?

Aby uzyskać zgodę od rodzica ucznia na założenie konta na platformie G-Suite dla szkół możesz skorzystać z 3 opcji na platformie Autenti. Do każdej z nich potrzebujesz założonego konta dla swojej szkoły. Możesz to zrobić pod tym linkiem.

 1. Pobierz wzór oświadczenia, które znajduje się pod tym linkiem.
 2. Uzupełnij je odpowiednimi danymi.
 3. Zaloguj się na konto swojej szkoły w Autenti.
 4. Wyślij do podpisu uzupełniony dokument (instrukcja dostępna jest pod tym linkiem )

Na podstawie dokumentu

Na podstawie szablonu w Autenti

 1. Zaloguj się na konto swojej szkoły w Autenti.
 2. Kliknij w menu w prawym górnym rogu.
 3. Przejdź do szablonów dokumentów.
 4. Wybierz szablon "Zgoda rodzica na utworzenie konta w G-Suite"
 5. Uzupełnij szablon danymi
 6. Wyślij szablon do podpisu

Pamiętaj! Ty nie musisz podpisywać dokumentu. Wystarczy, że zrobi to rodzic. W takim wypadku przy nadawaniu dokumentu zmień swoje ustawienia na "Zapoznanie się z dokumentem".

Pamiętaj! Ty nie musisz podpisywać dokumentu. Wystarczy, że zrobi to rodzic. W takim wypadku przy nadawaniu dokumentu zmień swoje ustawienia na "Zapoznanie się z dokumentem".

Na podstawie formularza

 1. Zaloguj się na konto swojej szkoły w Autenti.
 2. Wejdź na stronę: https://templates.autenti.com/zgoda-g-suite
 3. Uzupełnij formularz danymi.
 4. Zatwierdź wysłanie dokumentu.

Pamiętaj! Ta opcja jest dostępna po włączeniu konta EDU. Do odbiorców zostanie wysłany dokument w takim brzmieniu jak wskazana zgoda G-Suite. Po podpisaniu dokumentu przez rodzica, automatycznie otrzymasz podpisane oświadczenie na e-mail.

Pokaż instrukcję
Pokaż instrukcję
Pokaż instrukcję

Dlaczego warto skorzystać z Autenti w swojej szkole?

Podpisuj dokumenty elektronicznie

Autenti umożliwia szybkie i łatwe podpisanie dokumentów elektronicznie. Możesz skutecznie podpisywać dokumenty z rodzicami czy kadrą nauczycielską. Żeby złożyć e-podpis potrzebny jest jedynie smartfon, tablet lub laptop z dostępem do internetu.

Błyskawiczne wysyłanie dokumentów

Do Autenti wgrywasz uzupełniony plik PDF i nadajesz go na adres e-mail podpisującego. Możesz też skorzystać z szablonów dokumentów. To proste jak wysłanie e-maila.

Prawnie wiążące

Dokumenty podpisane na platformie Autenti są prawnie wiążące. Pozwalają na uzyskanie formy dokumentowej lub pisemnej (przy wykorzystaniu podpisu kwalifikowanego).

Za darmo. Bez limitu

Szkoły i instytucje edukacyjne mogą wysyłać dokumenty do podpisu bez limitu i za darmo. Standardowa usługa kosztuje 576 zł netto rocznie za użytkownika.

Podpisujący nie potrzebują kont

Tylko Ty jako nadawca potrzebujesz konta w Autenti. Żaden z odbiorców nie musi zakładać konta. Wystarczy dostęp do adresu e-mail.

Wszystkie dokumenty w jednym miejscu

Wszystkie podpisane elektronicznie dokumenty są dostępne na platformie Autenti i wysyłane na adres e-mail każdego z odbiorców. Nie wymagają drukowania i są prawnie wiążące.

Z kim możesz podpisać dokumenty przez Autenti?

Z rodzicami uczniów lub studentami

Autenti pozwala na podpisywanie dokumentów z rodzicami uczniów i studentami. Dzięki temu skracasz obieg dokumentów i składasz podpis w 100% zdalnie. Umowy, zgody, oświadczenia - to wszystko możesz podpisać online. Bez konieczności drukowania, przesyłania skanów i dokumentów.

Z kadrą nauczycielską

Autenti pozwala również na podpisywanie zgodnie z prawem i w sposób wiążący dokumentów z nauczycielami i innymi pracownikami szkół. Dzięki platformie podpiszesz umowy o pracę, umowy o dzieło, umowy zlecenie oraz rozliczenia.

Z dostawcami

Zamówienia i umowy na potrzeby szkoły również możesz podpisywać online. Zakup sprzętu, świadczenie usług, protokoły zdawczo-odbiorcze. To wszystko i wiele innych dokumentów możesz podpisać zdalnie, bez marnowania papieru.

Jak wysłać i podpisać dokument przez Autenti?

O czym warto pamiętać przy wysyłaniu dokumentów?

Nadawcą może być sekretariat szkoły

Nadawcą dokumentu może być sekretariat szkoły lub dział administracji. Jako podpisujących można wskazać dyrektora szkoły i rodzica/studenta.

Możesz zbierać oświadczenia

Niektóre dokumenty wymagają jednostronnego podpisania, jak np. oświadczenia czy zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Zasady uczestnictwa w akcji promocyjnej

 1. Zarejestruj konto dla swojej szkoły w Autenti, korzystając z zakładki "Konto organizacji".
 2. Na początku będziesz mieć dostęp do konta darmowego z limitem dokumentów.
 3. Do konta dodaj użytkowników, którzy będą w imieniu szkoły nadawali dokumenty do podpisu.
 4. Następnie napisz do nas na adres: [email protected] i podaj adresy e-mail maksymalnie 3 użytkowników, dla których chcesz włączyć konta Edu.
 5. Po pozytywnej weryfikacji odblokujemy dla Ciebie dostęp do kont Edu. Dają one możliwość wysyłania dokumentów do podpisu bez limitu. Konta Edu pozostaną włączone do 26 czerwca 2020.

Zapoznaj się z regulaminem promocji

Więcej o inicjatywie Google Polska i Autenti przeczytasz na stronie www.internetowerewolucjedlaedukcji.pl