Broker ID – najwygodniejsza metoda weryfikacji tożsamości online. Poznaj naszą usługę!

Dziś coraz więcej biznesów przenosi się do świata online, co dla przedsiębiorców wiąże się m.in. z ponoszeniem mniejszych kosztów na wynajmowanie placówek stacjonarnych. Zarówno pandemia koronawirusa, jak i trendy wskazują na to, że prowadzenie działalności zdalnie, nie jest jedynie rozwiązaniem tymczasowym. Przeciwnie – będzie to postępować i ewoluować, pozwalając osiągać zyski, bez konieczności bezpośredniego spotykania się z klientami, kontrahentami i pracownikami. W dobie postępującej cyfryzacji, istotną kwestią staje się więc zdalna weryfikacja kontrahentów, która pozwala skutecznie potwierdzić tożsamość drugiej osoby. Naprzeciw nowym wyzwaniom i oczekiwaniom przedsiębiorców wychodzi więc Autenti, oferując nową usługę, jaką jest Broker ID. Czym jest i na czym polega?

Broker ID – weryfikuj tożsamość partnerów biznesowych

Różne strefy czasowe i tysiące kilometrów, które dzielą Cię np. od klienta czy innego partnera biznesowego – takie rzeczy dziś nie stanowią już praktycznie żadnego ograniczenia w prowadzeniu firmy i zawieraniu różnego rodzaju umów. Wszystko w dosłownie kilka chwil można zrobić zdalnie. Wystarczy do tego urządzenie z dostępem do Internetu (np. laptop, tablet lub smartfon), platforma Autenti i podpis elektroniczny. Wszystko odbywa się w komfortowych warunkach – bez konieczności wychodzenia z domu czy przerywania upragnionego urlopu, by np. wydrukować umowę, podpisać ją i wysłać pocztą lub przez kuriera. Tym, o czym jednak musisz pamiętać dla bezpieczeństwa biznesu, jest weryfikacja tożsamości swoich partnerów – szczególnie w procesach zdalnych. Taka weryfikacja, w niektórych rodzajach usług może być również prawnym wymogiem. W tym celu, do życia została powołana nowatorska usługa Broker ID, która daje możliwość weryfikacji danych drugiej osoby i podjęcia stosownych działań.

Weryfikacja danych osobowych przez telefon – dostępne metody

Broker ID to usługa, która pozwala wygodnie zweryfikować tożsamość osób na kilka sposobów. Dzięki temu możesz w znacznym stopniu zredukować m.in. ryzyko oszustw i innych prób łamania prawa, włącznie z kradzieżą tożsamości.

Metodę weryfikacji możesz wybrać w zależności od poziomu ryzyka. Do wyboru masz:

  • sczytywanie danych z dowodu osobistego – sprawdzamy autentyczność przedstawionego dokumentu,
  • zrobienie selfie – oprócz sprawdzenia autentyczności dokumentu, sprawdzamy również, kto się nim właśnie posługuje,
  • logowanie do bankowości elektronicznej (ta opcja będzie dostępna w Broker ID już niebawem) – sprawdzamy dane właściciela konta bankowego,
  • logowanie do konta Google lub profilu na Facebooku (ta usługa również zostanie wkrótce uruchomiona) – pobieramy dane z profilu w ramach jednego z portali,
  • wideoweryfikacja – sprawdzamy dokument, zdjęcie i żywotność osoby posługującej się dokumentem.

Cennik usługi wraz z opisem poszczególnych metod weryfikacji tożsamości znajdziesz w sekcji: https://www.broker.id/pl-cennik.

Broker ID może przydać Ci się m.in. do porównywania informacji, które masz na temat danej osoby z danymi pozyskanymi od dostawcy tożsamości. Ta opcja może Ci się przydać np. wówczas, gdy będziesz chciał przyznać pewne uprawnienia (np. możliwość logowania lub dostęp do asortymentu) konkretnej osobie. Broker ID przyda Ci się również do szybkiego pobierania danych dotyczących różnych osób – bezpośrednio od dostawcy tożsamości. Ta opcja może okazać się bardzo przydatna choćby do podpisywania różnego rodzaju dokumentów online. 

Wideoweryfikacja – na czym polega?

Wideoweryfikacja to jedna z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod pozwalających na potwierdzenie tożsamości. Korzystają z niej ludzie na całym świecie, a takie kwestie jak znaczna odległość dwóch partnerów biznesowych czy różne strefy czasowe, które ich dzielą, nie stanowią żadnej bariery.

Aby umożliwić klientom opcję wideoweryfikacji, Broker ID korzysta z dwóch dostawców:

  • ARIADNEXT – wspiera takie dokumenty, jak: dowody osobiste i paszporty (również zagraniczne).
  • Identt – wspiera polskie dowody osobiste oraz paszporty.

Z myślą o komforcie użytkowników zadbano o to, aby proces wideoweryfikacji był w pełni zautomatyzowany, choć może również odbywać się przy udziale operatora. Wideoweryfikacja oferowana przez obie marki, spełnia restrykcyjne wymagania AML.

W trakcie procesu, sprawdzane są różne informacje (np. zawarte w jej dowodzie osobistym), które następnie są porównywane z wizerunkiem osoby, dzięki czemu jej tożsamość zostaje bardzo dokładnie sprawdzona. Uwaga: sesja wideoweryfikacyjna może być nagrana i przechowywana, jako Twoje dodatkowe zabezpieczenie.

Bądź na bieżąco z Autenti

Otrzymuj najświeższe porady i wskazówki dotyczące platformy Autenti i najważniejszych kwestii związanych z e-podpisem.


Zobacz także
Zdalne potwierdzanie tożsamości – jakie możliwości wykorzystuje Autenti?

Do uzyskania podpisu kwalifikowanego niezbędne jest przejście przez proces potwierdzenia tożsamości. Podpis kwalifikowany jest równoważny własnoręcznemu, dlatego jego dostawca musi Czytaj więcej...

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu stawia na rozwiązanie Autenti

Podpis elektroniczny Autenti to rozwiązanie, które z każdym dniem zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Teraz dołączył do niego Uniwersytet Ekonomiczny Czytaj więcej...