Amargo korzysta z rozwiązań Autenti!

Firma Amargo jest liderem doradztwa i produkcji na rynku zbiorników z tworzyw termoplastycznych dla przemysłu i obiektów użyteczności publicznej. Jej kluczowym obszarem działalności jest wsparcie projektowe, produkcja i montaż zbiorników chemoodpornych oraz zbiorników na wodę w każdej przestrzeni. Poza zbiornikami Amargo realizuje kompletne instalacje przemysłowe, gazociągi, a także urządzenia do napełniania i opróżniania zbiorników transportowych. Park maszynowy Amargo wyposażony jest w roboty spawające, obróbcze i inny, niezawodny sprzęt europejskich producentów. 

 

Aktualnie firma inwestuje w nowe technologie, dział badawczo-rozwojowy i laboratorium, a także poszerza zakres produkcji i stosowane metody obróbki tworzyw termoplastycznych oraz kompozytów. Wynikiem tej strategii jest również postawienie na podpis elektroniczny Autenti, który usprawnia biznes, przyspiesza zawieranie umów i jest równocześnie rozwiązaniem proekologicznym. Porozmawialiśmy ze Szczepanem Gorbacz, Prezesem Zarządu Amargo Sp. z o.o. o tym, jak przebiegało wprowadzenie podpisu elektronicznego do jego firmy i jakie korzyści dostrzega, korzystając z Autenti. 

 

Dlaczego zdecydowali się Państwo na rozwiązanie Autenti?

 

Zawsze zależało mi na sprawnym działaniu Amargo i byciu o kilka kroków przed konkurencją. Tym, co doceniam w Autenti są ogromne możliwości, jakie daje platforma. Chodzi o realizację kolejnych kroków formalnych „z prędkością światła” – np. obsługę zapytania ofertowego. Umowy NDA podpisujemy  obecnie na platformie w ciągu kilku minut. Dzięki Autenti uporządkowaliśmy też procesy w firmie, skutecznie archiwizując dokumenty – zwłaszcza te ważne, jak np. umowy. Oszczędzamy realne pieniądze i nie mamy tzw. „pustych przebiegów”. Drukowanie, pakowanie, zamawianie kuriera, czekanie aż dostarczy dokument, a potem oczekiwanie na podpis, zwrot, przyjęcie, scan, mail… To wszystko to już na szczęście przeszłość!

 

Jak wyglądało wprowadzenie rozwiązania Autenti do firmy?

 

Po krótkim szkoleniu zaczęliśmy korzystać z konta próbnego. Szybko okazało się, że Autenti cechuje łatwa, intuicyjna obsługa. Dlatego bez wahania wybraliśmy to rozwiązanie. Obecnie jesteśmy już przyzwyczajeni do „ekspresowego” podpisywania umów i nie wyobrażamy sobie funkcjonowania w trybie offline.

 

Jakie korzyści płyną z decyzji o korzystaniu z Autenti? Czy widać już oszczędność czasu i pieniędzy?

 

Wszystkie procesy w firmie przebiegają szybciej – decyzje, kolejne kroki działania, obsługa zamówień / kontraktów, archiwizacja i powiadomienia poszczególnych osób. Autenti pomogło nam również wyeliminować zbędne zużycie papieru i zrezygnować z angażowania kurierów. Wszystkie te powyższe fakty przekładają się na policzalne oszczędności i mają zdecydowaną przewagę nad tradycyjnymi metodami podpisywania dokumentów.

 

Jak na e-podpis reagują Wasi klienci?

 

Obserwujemy rosnącą świadomość podobnych rozwiązań wśród naszych klientów, sposób ich reakcji zmienia się na plus. Jesteśmy pozytywnie nastawieni na zmianę, ale jednocześnie z pokorą i cierpliwością czekamy na upowszechnienie się tego typu podpisu jako standardu na rynku.

 

Bądź na bieżąco z Autenti

Otrzymuj najświeższe porady i wskazówki dotyczące platformy Autenti i najważniejszych kwestii związanych z e-podpisem.


Zobacz także
Sprawdź, jakie są zalety podpisu elektronicznego!

  Podpis elektroniczny to przede wszystkim szybkość i wygoda, a także nieocenione usprawnienie biznesu. Specjaliści Autenti dorzucają do tej definicji Czytaj więcej...

PayTel działa z Autenti!

Wiodąca na polskim rynku firma specjalizująca się w usługach dodanych stawia na podpis elektroniczny Autenti.   PayTel SA jest Krajową Czytaj więcej...