Autentycznie efektywni – Chmurowisko stawia na Autenti

“Najpierw zacznij od siebie” głosi stara mądrość ludowa i trudno się z nią nie zgodzić. Szczególnie, a może – przede wszystkim – w biznesie i branży technologicznej. Polskie  Chmurowisko powstało jako odpowiedź na wyzwania, z którymi mierzą się przedsiębiorstwa przy wdrażaniu nowych technologii – głównie chmurowych i AI. Z usług Chmurowiska korzystają klienci z Polski i z zagranicy m.in. DPD, ABB, Circle K, BNP Paribas czy Media Expert. Firma pomaga  budować przewagę biznesową dzięki technologiom chmurowym, oferując  dedykowane programy doradcze, szkolenia zespołów i optymalizację już posiadanej infrastruktury.  Jak na spółkę technologiczną przystało, Chmurowisko stawia na optymalizację i automatyzację również własnej pracy i procesów. Zgodnie z przytaczaną mądrością – “najpierw zaczynają od siebie”,  a jednym z ważnych elementów tej organizacyjnej układanki jest platforma do e-podpisu. Autenti usprawnia w Chmurowisku obieg dokumentów, pomaga oszczędzać pieniądze i jest proekologiczne. Tomasz Szymański, Cloud Project Manager Chmurowiska, podsumował niedawno tę współpracę na firmowym blogu. 

„Wielkie umysły myślą podobnie”

Pewne pomysły przychodzą do głowy kilku osobom równocześnie. Wiesz, co mówią: Great minds think alike. Możliwe, że wynika to z tego samego „problemu użytkownika” i prób jego rozwiązania. – pisał na blogu Chmurowiska Szymański. – Problemem, który zauważyliśmy z Julką Rozenberg pracując razem w Chmurowisku, było narastające zużycie papieru w biurze. „Ból” związany z przetwarzaniem całych stosów dokumentacji sprawił, że niezależnie zaczęliśmy szukać rozwiązania. Autenti znalazło nas w tym samym czasie – różnymi drogami. Ja o tej aplikacji usłyszałem w podcaście „Startup my way”, a Julka spotkała przedstawiciela firmy na jednej z konferencji. Tym sposobem zainteresowaliśmy się aplikacją, dzięki której błyskawicznie zaczęliśmy zmniejszać ilość drukowanego papieru. Platforma umożliwia bowiem wykorzystanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego do podpisywania dokumentów online. 

Drukarka do lamusa

Dzięki platformie do e-podpisu Chmurowisko znacznie rzadziej korzysta z drukarki. Przy pomocy aplikacji Autenti podpisuje umowy NDA, protokoły przekazania mienia, zamówienia na usługi, upoważnienia lub umowy związane z przetwarzaniem danych osobowych, a także umowy ramowe na wykonywanie usług.

W tym momencie korzystamy z Autenti w dwóch wariantach. Mamy konto self-service, a gdy potrzebny jest podpis równoważny własnoręcznemu, sięgamy po kwalifikowany podpis elektroniczny. – wylicza Tomasz Szymański – Z tego ostatniego korzystają u nas członkowie zarządu spółki . Zamówiliśmy go również w Autenti, bo i na platformie go używamy – podpisywane dokumenty pozostają wówczas w jednej aplikacji, dzięki czemu łatwiej jest nam zapanować nad procesami i sięgać do jednego, cyfrowego archiwum w razie potrzeby. W odróżnieniu od bazowego podpisu elektronicznego, podpis kwalifikowany ma tę zaletę, że może być stosowany w przypadku umów z przeniesieniem praw autorskich, które wymagają formy pisemnej. Jednak by z niego skorzystać, obie strony muszą mieć do niego dostęp.

Prostota przede wszystkim

Rezultat? Przyspieszenie procesu podpisywania dokumentów i niższe koszty. Tomasz Szymański zwraca również uwagę na prostotę i intuicyjność rozwiązania: Do złożenia podpisu wystarczy internet. Upoważniona osoba loguje się na pocztę mailową i akceptuje treść dokumentu. Nie musimy się już z nią umawiać na podpisanie osobiście. To olbrzymie ułatwienie dla każdej nowoczesnej firmy akceptującej pracę zdalną.  

Tym bardziej cieszy więc fakt, iż Chmurowisko umieściło Autenti w autorskim cyklu „Niezbędnik Cloud Project Managera”, gdzie prezentowane są najlepsze narzędzia, wspierające efektywną pracę zespołów i organizacji. Trudno o lepszą o rekomendację!

Bądź na bieżąco z Autenti

Otrzymuj najświeższe porady i wskazówki dotyczące platformy Autenti i najważniejszych kwestii związanych z e-podpisem.


Zobacz także
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu stawia na rozwiązanie Autenti

Podpis elektroniczny Autenti to rozwiązanie, które z każdym dniem zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Teraz dołączył do niego Uniwersytet Ekonomiczny Czytaj więcej...

System elektronicznego obiegu dokumentów od Autenti – jak działa, na czym polega i co daje?

Trwająca już od wielu miesięcy pandemia i dynamicznie zmieniające się realia rynkowe sprawiają, że coraz więcej biznesów przenosi się do Czytaj więcej...