Ikano Bank partnerem Autenti

Autenti poszerza swoje portfolio klientów o kolejny bank. Tym razem spółka rozpoczęła współpracę z Ikano Bankiem Oddział w Polsce, z usług którego można korzystać m.in. w sklepach IKEA. Bank oferuje swoim klientom kredyt ratalny, kredyt na zakup instalacji fotowoltaicznych, kartę kredytową oraz kredyt gotówkowy z możliwością złożenia podpisu online.

Ikano Bank stawia na podpis elektroniczny

Sektor finansowy otworzył się na rozwiązania cyfrowe i digitalizację procesów w firmach. Kolejnym partnerem Autenti został Ikano Bank, stworzony 32 lata temu przez założyciela IKEA, Ingvara Kamprada. W Polsce Ikano Bank jest obecny od 2010 roku, dostarczając rozwiązań finansowych w sklepach IKEA. Bank oferuje kredyty ratalne oraz kartę kredytową, które pomagają klientom w zakupach dla domu, aby mogli pozwolić sobie na więcej i nie musieli odkładać ważnych planów na później.

 

Ikano Bank używa platformy Autenti do zawarcia umowy z klientem w sposób maksymalnie uproszczony i nie wymagający kontaktu z pracownikiem banku. – mówi Bartosz Jamróz, Head of D2C w Ikano Banku Oddział w Polsce. – Po zaakceptowaniu oferty i wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej umowa jest przesyłana klientowi za pośrednictwem platformy Autenti celem zapoznania się z dokumentami i ich podpisania. Podpisany dokument jest przez bank akceptowany i następuje uruchomienie kredytu. Wszystko możliwe jest bez konieczności wizyty klienta w placówce banku, a cały proces nie wymaga wydrukowania ani jednej kartki papieru.

Zdrowy rozsądek, prostota i uczciwa współpraca

Ikano Bank Oddział w Polsce za cel postawił sobie nie tylko kwestie maksymalnej wygody dla klienta, ale wziął pod uwagę także ochronę środowiska i zminimalizowanie używanego w procesie kredytowym papieru. Jest to spójne z zasadami obowiązującymi w Ikano, wśród których zdrowy rozsądek, prostota i współpraca na uczciwych zasadach stanowią najważniejsze wartości. Platforma do cyfrowego zawierania umów i elektronicznego obiegu dokumentów jest narzędziem, które również wpisuje się w tę filozofię.

E-podpis Autenti

Autenti to polska firma, która powstała w 2014 roku. Oferuje rozwiązania umożliwiające podpisywanie dowolnych dokumentów online, na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Szybkość, wygoda, bezpieczeństwo i zgodność z przepisami prawa to cechy charakterystyczne Autenti. Od swojego rynkowego debiutu spółka pozyskała ponad 400 klientów biznesowych, a także wysłała dokumenty do e-podpisu do kilkuset tysięcy Polaków.