Inwestycja w celu wdrożenia nowatorskiej usługi w zakresie e-identyfikacji (POIR 2.3.2)

Autenti Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pod tytułem „Inwestycja w celu wdrożenia nowatorskiej usługi w zakresie e-identyfikacji”.

 

Projekt dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, oś priorytetowa 2 Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R, działanie 2.3 Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw, Etap II poddziałanie 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP, Projekt nr POIR.02.03.02-12-0053/18.

 

Całkowity koszt realizacji Projektu wynosi 983 016,00 zł

 

Całkowita kwota kosztów kwalifikowalnych wynosi 799 200,00 zł

 

Dofinansowanie projektu z UE: 439 560,00 zł

 

Celem projektu jest wdrożenie w działalności gospodarczej usługi Brokera e-ID, w postaci kompletnej usługi typu SaaS. Wynik Etapu I (usługa w postaci prototypowego systemu IT) wymaga uzupełnienia o elementy pozwalające na faktyczne świadczenie usługi. Nowa usługa umożliwi firmom zdalne weryfikowanie tożsamości klientów przy użyciu wielu metod e-identyfikacji do wyboru, w procesach sprzedaży i świadczenia usług, przy których komunikacja odbywa się drogą internetową i wymagane jest potwierdzanie tożsamości. Rozwiązuje to problem wynikający z faktu, iż firmy zasadniczo nie posiadają własnych metod e-ID, a ich klienci posługują się różnymi metodami e-ID (np. bankowe metody, ePUAP, podpisy cyfrowe), których nie są w stanie użyć dla własnych potrzeb. Wprowadzenie usługi przyniesie Wnioskodawcy korzyści w postaci przychodów od firm chcących w sposób efektywny i wygodny dla obu stron zdalnie weryfikować tożsamość swoich klientów przy podpisywaniu umów i pozostałej komunikacji z klientami.

Bądź na bieżąco z Autenti

Otrzymuj najświeższe porady i wskazówki dotyczące platformy Autenti i najważniejszych kwestii związanych z e-podpisem.


Zobacz także
Zdalne potwierdzanie tożsamości – jakie możliwości wykorzystuje Autenti?

Do uzyskania podpisu kwalifikowanego niezbędne jest przejście przez proces potwierdzenia tożsamości. Podpis kwalifikowany jest równoważny własnoręcznemu, dlatego jego dostawca musi Czytaj więcej...

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu stawia na rozwiązanie Autenti

Podpis elektroniczny Autenti to rozwiązanie, które z każdym dniem zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Teraz dołączył do niego Uniwersytet Ekonomiczny Czytaj więcej...