podpisywanie dokumentów w formie pisemnej

Które dokumenty możesz podpisać elektronicznie?

Które dokumenty możesz podpisać elektronicznie?

Elektroniczne podpisywanie dokumentów pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Wiele osób pyta nas o to, które dokumenty można swobodnie podpisywać online i jak to zrobić, aby były prawnie wiążące. Wraz z kancelarią prawną Answer przygotowaliśmy katalog najczęściej spotykanych w firmach dokumentów, wraz z informacją jak podpisać je elektronicznie.  Sprawdzone dokumenty znajdują się na stronie:

 

https://autenti.com/katalog-dokumentow/

 

Cały czas powiększamy listę i sprawdzamy kolejne dokumenty. Napisz do nas, jeśli nie znalazłeś w katalogu interesującego Cię dokumentu. Sprawdzimy czy i jak możesz go podpisać elektronicznie.

 

Co wpływa na to czy i jak dokument można podpisać elektronicznie?

Są dwa główne aspekty, które wpływają na to czy dany dokument można podpisać elektronicznie i przy użyciu jakiego rodzaju e-podpisu. Są nimi przepisy prawa i ustalenia między podpisującymi dokument. Niektóre regulacje określają, że dane oświadczenie wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności (np. udzielenie licencji wyłącznej). W takim przypadku należy skorzystać z kwalifikowanego certyfikatu podpisu elektronicznego, który pozwala na zachowanie formy pisemnej. Podpisujący również mogą określić, że dana umowa mimo że nie wymaga tego prawo została sporządzona na piśmie.

 

Bądź na bieżąco z Autenti

Otrzymuj najświeższe porady i wskazówki dotyczące platformy Autenti i najważniejszych kwestii związanych z e-podpisem.


Zobacz także
Weryfikowanie dokumentu podpisanego w Autenti za pomocą Adobe Acrobat

Dokument podpisany za pomocą platformy Autenti konwertowany jest do  formatu PDF (tworzonego zgodnie z międzynarodową normą ISO 32000) i zawiera: Czytaj więcej...

Plata gościem Koteckiego w audycji „Człowiek Biznes Technologia”

Tomasz Plata, CMO Autenti, gościł w audycji "Człowiek Biznes Technologia". Jest to podcast, w którym prowadzący, Wiesław Kotecki, rozmawia z Czytaj więcej...