Polskie Autenti chce powalczyć z rynkiem papieru na całym świecie

Podpis elektroniczny istnieje już od kilku lat, ale tak naprawdę wykorzystywany jest w znikomym stopniu. Wciąż tony papieru przelewają się przez firmy na całym świecie. Szacuje się, że roczna produkcja papieru na świecie wynosi aż 400 mln ton. W samej tylko Polsce rocznie marnuje się 5,5 mld kartek o wartości 77 milionów złotych.

 

O ten rynek i zmiany w sposobie wymiany czy podpisywania dokumentów chce powalczyć polski startup Autenti. Twórcą projektu jest Grzegorz Wójcik, menedżer branży mediów cyfrowych i e-commerce, twórca takich portali jak Interia.pl oraz TVN24.PL, odpowiedzialny też za rozwój Allegro na rynkach zagranicznych. Początkowo Autenti chce zaistnieć w Polsce, ale docelowo w całej Unii Europejskiej, a w dalszej perspektywie na całym świecie.

 

Plany więc ambitne, pytanie, czy to się uda? Spójrzmy najpierw na samo narzędzie. Dostępne mamy trzy rodzaje kont. Bezpłatne dla kont prywatnych i startupów oraz firmowe. Firmowe będą płatne po trzech miesiącach, a opłaty będą oscylowały w granicach 20-30 zł miesięcznie w zależności od liczby przesyłanych dokumentów.

 

Cały tekst o Autenti na Antyweb.pl znajdziesz tutaj

Bądź na bieżąco z Autenti

Otrzymuj najświeższe porady i wskazówki dotyczące platformy Autenti i najważniejszych kwestii związanych z e-podpisem.


Zobacz także
Weryfikowanie dokumentu podpisanego w Autenti za pomocą Adobe Acrobat

Dokument podpisany za pomocą platformy Autenti konwertowany jest do  formatu PDF (tworzonego zgodnie z międzynarodową normą ISO 32000) i zawiera: Czytaj więcej...

Plata gościem Koteckiego w audycji „Człowiek Biznes Technologia”

Tomasz Plata, CMO Autenti, gościł w audycji "Człowiek Biznes Technologia". Jest to podcast, w którym prowadzący, Wiesław Kotecki, rozmawia z Czytaj więcej...