Marek Kapturkiewicz członkiem Rady Nadzorczej Autenti

Przedstawiamy Wam kolejną ważną dla Autenti postać, członka Rady Nadzorczej w naszej firmie, Marka Kapturkiewicza. Postanowiliśmy zapytać go, jak czuje się w tej roli i jaka – jego zdaniem – przyszłość czeka e-podpis w Polsce i na świecie.

 

Moja przygoda z Autenti zaczęła się już kilka lat temu. Do naszego Funduszu (Innovation Nest) projekt trafił na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Zobaczyliśmy w nim potencjał i możliwość zwiększenia skali jego działania. Inwestujemy w obiecujące startupy mające szansę odnieść sukces na wielu rynkach i takie, które w sposób istotny wpływają na krytyczne procesy zachodzące w każdej firmie. Zainwestowaliśmy zarówno w wizję Autenti, jak i zespół, który za nią stoi. Obydwa te elementy były bardzo mocne. – wspomina Marek Kapturkiewicz. – Twórców Autenti znam od wielu lat, a z Grzegorzem Wójcikiem współpracowaliśmy, a czasem nawet byliśmy konkurentami, przy wielu dużych projektach internetowych. Dlatego byłem przekonany, że zespół Autenti jest niezwykle zdeterminowany i wiarygodny, a wizja Grzegorza i Tomka, spójna. Będąc członkiem Rady Nadzorczej Autenti mam poczucie, że razem z całym zespołem i founderami współtworzymy rozwiązanie, które ma szansę zmienić kluczowe procesy w wielu firmach. Zarówno w tych niewielkich, jak i w dużych, enterprise’owych przedsięwzięciach, np. w sektorze finansowo-bankowym czy ubezpieczeniowym. 

 

Żyjemy w niepewnych czasach, epidemia koronawirusa zbiera swoje żniwo, dlatego nie mogliśmy nie zapytać Pana Marka o jego prognozę dotyczącą przyszłości Autenti w kontekście COVID-19.

 

Epidemię koronawirusa można traktować jak swego rodzaju trigger, który uświadomił managerom w dużych i mniejszych firmach, że usprawnienie procesów obiegu informacji i dokumentów jest szalenie ważnym tematem, szczególnie w kontekście współpracy z kontahentami, podnoszenia efektywności pracy zespołu. Autenti jest w tym ujęciu nie tylko podpisem elektronicznym, ale wręcz krytycznym optymalizatorem i systemem, który pozwala na przyspieszenie, zabezpieczenie procesów, które w niektórych firmach trwają absurdalnie długo. W konsekwencji generuje to duże dodatkowe koszty lub też ogranicza możliwość sprawnego pozyskiwania lub obsługi klientów.  

 

Jaka przyszłość czeka zatem Autenti?


Wierzę, że klasyczny podpis złożony na papierze odejdzie niebawem w przeszłość, a Autenti stanie się liderem na rynku usług paperless.- prognozuje Marek Kapturkiewicz. – Spółka już ma mocną pozycję na rynku. Przyszłość z całą pewnością należy do e-podpisu i systemów zapewniających sprawny obieg i wiarygodną archiwizację dokumentów w postaci cyfrowej. “Last but not least” to oczywisty, bardzo pozytywny aspekt ekologiczny, który wiąże się z wykorzystywaniem Autenti w procesach biznesowych.

 

Marek Kapturkiewicz jest współzałożycielem, inwestorem i partnerem w Innovation Nest – funduszu seed/VC oraz współzałożyciel SPIN – Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest; Poprzednio m.in. wieloletni członek zarządu, COO i wiceprezes Grupy Onet.pl oraz dyrektor promocji i rozwoju produktu Tymbark S.A.; posiada bogate doświadczenie internetowe, marketingowe, mediowe, technologiczne i inwestycyjne; inżynier – konstruktor (elektronik, informatyk) z wieloletnią praktyką w Instytucie Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w Krakowie; absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki oraz studiów biznesowych w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu; członek Rady Programowej Fundacji Startup Poland.

 

Poznaj wszystkich Członków Rady Nadzorczej Autenti:

 

Marek Dworak (Przewodniczący)

Marcin P. Kowalik

Krzysztof Tokarski

Tomasz Matujewicz

Tomasz Serwan

 

Bądź na bieżąco z Autenti

Otrzymuj najświeższe porady i wskazówki dotyczące platformy Autenti i najważniejszych kwestii związanych z e-podpisem.


Zobacz także
Trwa BLACK WEEK w Autenti

W Autenti przygotowaliśmy dla Was wyjątkową promocję na BLACK WEEK. Chcemy, żeby dzięki nam podpisywanie Twoich dokumentów odbywało się szybko, Czytaj więcej...

PayTel działa z Autenti!

Wiodąca na polskim rynku firma specjalizująca się w usługach dodanych stawia na podpis elektroniczny Autenti.   PayTel SA jest Krajową Czytaj więcej...