Masterlease partnerem Autenti

Masterlease to firma zapewniająca nieprzerwaną mobilność oraz dostęp do prostych, nowoczesnych usług związanych z finansowaniem i zarządzaniem samochodami.  Specjalizuje się w usługach leasingu i wynajmu długoterminowego.  Zarządza flotą ponad 30 tys. samochodów, a swoje usługi kieruje do klientów indywidualnych, przedsiębiorców  i dużych korporacji. Masterlease należy do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego.

Firma postanowiła zacząć działać z Autenti, ponieważ docenia wygodę, jaką daje e-podpis, cieszy się z oszczędności i optymalizacji procesów  oraz zwraca uwagę na proekologiczne efekty, które zapewnia cyfryzacja obiegu dokumentów. O współpracy Masterlease z Autenti porozmawialiśmy ze Sławomirem Polusem,  Dyrektorem Działu eCommerce i Contact Center Masterlease w Grupie Kapitałowej PKO Banku Polskiego. 

 

Skąd wziął się pomysł, by rozpocząć współpracę z Autenti?

 

Digitalizacja procesów wewnętrznych jak i obsługi klienta to jeden z ważniejszych aspektów zmian jakie zachodzą w naszej branży. Autenti zwróciło naszą uwagę przede wszystkim ze względu na prostotę swojego rozwiązania przy zapewnieniu bardzo dobrego UX. Obserwujemy dynamiczny rozwój platformy i  jej potencjału. Chcemy wykorzystać te atuty  w naszej działalności biznesowej – zarówno dziś,  jak i w przyszłości. 

 

 

Jak Masterlease ocenia  tę współpracę?

 

Współpracę z Autenti oceniamy bardzo pozytywnie – od pierwszych kontaktów, przez wdrożenie, po wsparcie powdrożeniowe i planowanie dalszych etapów współpracy. Doceniamy otwartość i elastyczność w podejściu do Klienta. Zrozumienie naszych potrzeb i specyfiki biznesu były kluczowe dla całego procesu.

 

Jak wyglądało wprowadzenie Autenti do Masterlease?

 

Proces przebiegł bardzo szybko i sprawnie. Obie strony wykazały się „zwinnością” w podejściu do projektu wdrożenia e-podpisu, która była niezbędna do sprawnej implementacji nowych rozwiązań.

 

Jakie korzyści widzą Państwo po wdrożeniu Autenti? Czy e-podpis pomógł usprawnić pracę?

 

Wdrożenie e-podpisu jest ważnym krokiem w ramach cyfrowej transformacji naszej działalności. Aktualnie używamy platformy Autenti dla wybranych procesów – zarówno wewnętrznych, jak i w ramach współpracy z naszymi klientami i kontrahentami. Widzimy szereg korzyści – poczynając od oszczędności czasu, poprzez zwiększenie bezpieczeństwa, które w okresie pandemii COVID-19 ma szczególne znaczenie, na kwestiach ekologicznych kończąc. Praktycznie z każdym dniem powstają nowe pomysły na wykorzystanie e-podpisu w naszej organizacji. Jestem przekonany, że to nie jest nasze ostatnie słowo.

 

 Jak na rozwiązanie Autenti reagują pracownicy i klienci Masterlease?

 

Odbiór platformy jest bardzo pozytywny. Najlepiej świadczy o tym duże zaangażowanie wewnątrz organizacji w kreowanie nowych pomysłów i zastosowań na wykorzystanie podpisu elektronicznego Autenti  w naszej codziennej działalności.

Bądź na bieżąco z Autenti

Otrzymuj najświeższe porady i wskazówki dotyczące platformy Autenti i najważniejszych kwestii związanych z e-podpisem.


Zobacz także
Weryfikowanie dokumentu podpisanego w Autenti za pomocą Adobe Acrobat

Dokument podpisany za pomocą platformy Autenti konwertowany jest do  formatu PDF (tworzonego zgodnie z międzynarodową normą ISO 32000) i zawiera: Czytaj więcej...

System elektronicznego obiegu dokumentów od Autenti – jak działa, na czym polega i co daje?

Trwająca już od wielu miesięcy pandemia i dynamicznie zmieniające się realia rynkowe sprawiają, że coraz więcej biznesów przenosi się do Czytaj więcej...