Plata gościem Koteckiego w audycji „Człowiek Biznes Technologia”

Tomasz Plata, CMO Autenti, gościł w audycji „Człowiek Biznes Technologia”. Jest to podcast, w którym prowadzący, Wiesław Kotecki, rozmawia z gośćmi o  technologii i biznesie, próbując tłumaczyć jak te dwa światy się przenikają i jaki wpływ mają na współczesnego człowieka.

 

Rozmowa z Wiesława z Tomaszem dotyczyła „depapieryzacji” biznesu i usprawniania go dzięki podpisowi elektronicznemu. Wprowadzenie do firmy filozofii „paperless” sprawia,  że zarówno procesy sprzedażowe, obsługowe, ale także HR-owe mogą być o wiele szybsze, tańsze, bardziej ekologiczne, ale – co ważne – przyjazne dla ludzi.

Rozmowę znajdziesz tutaj:

Spotify: http://spr.ly/6181GoJy9 
Podcasty Apple: http://spr.ly/6046G3Pq8
Stitcher: http://spr.ly/6049GKgcN
Tidal: http://spr.ly/6040GKgc4
Podcasty Google http://spr.ly/6041GKgcf

 

– Nawet dzisiaj ciągle jeszcze, nawet w Polsce czy zagranicą, kiedy przychodzi nam podpisać jakieś dokumenty to ich ostateczna wersję tworzymy i akceptujemy sobie na komputerach, a gdy przychodzi je podpisać to: drukujemy, skanujemy, wysyłamy pocztą lub kurierem, który jest kosztowny. Ta idea Autenti zrodziła się właśnie z paradoksu właśnie z tego, że dokumenty powstają elektronicznie ale gdy przychodzi je podpisać muszą zostać wydrukowane. – powiedział w rozmowie z Wiesławem Koteckim Tomasz Plata.

 

Nie wszyscy potrafią i nie wszyscy są zadowoleni z tego tradycyjnego podpisu elektronicznego, który do tej pory znany był na rynku. Bo on oznaczał konieczność instalowania pewnego oprogramowania, posiadania jakiejś karty pamięci, a dodatkowo płacenia abonamentu na rok czy na dwa do przodu. Dziś już tego robić nie trzeba, korzystamy z technologii, korzystamy z przepisów prawa i ułatwiamy te procesy zasadniczo. Podpis elektroniczny ma być łatwy i co ważne nie tylko dla Ciebie  jako nadawcy dokumentu, ale przede wszystkim dla tych wszystkich, którzy go otrzymują do podpisania. – dodał Tomasz.

 

Bądź na bieżąco z Autenti

Otrzymuj najświeższe porady i wskazówki dotyczące platformy Autenti i najważniejszych kwestii związanych z e-podpisem.


Zobacz także
Sprawdź, jakie są zalety podpisu elektronicznego!

  Podpis elektroniczny to przede wszystkim szybkość i wygoda, a także nieocenione usprawnienie biznesu. Specjaliści Autenti dorzucają do tej definicji Czytaj więcej...

PayTel działa z Autenti!

Wiodąca na polskim rynku firma specjalizująca się w usługach dodanych stawia na podpis elektroniczny Autenti.   PayTel SA jest Krajową Czytaj więcej...