Polisa na życie bez wychodzenia z domu

PKO Bank Polski wraz z PKO Ubezpieczenia uruchomił zdalne zawieranie umów ubezpieczenia na życie do kredytu i pożyczki hipotecznej. Rozwiązanie jest możliwe dzięki Autenti, platformie do podpisywania i autoryzowania dokumentów online. Teraz klienci mogą zawrzeć umowę bez wizyty w oddziale czy kontaktu z kurierem.

 

– Współpraca Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego z fintechem Autenti otwiera nowe możliwości zdalnego oferowania ubezpieczeń dostępnych dotychczas w oddziałach. To jeden z istotnych elementów cyfryzacji ubezpieczeń w PKO Banku Polskim. – mówi Karolina Scacciatelli – Wyszyńska, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń PKO Banku Polskiego.
– Nowe rozwiązanie ułatwi klientom zawieranie umów ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego bez wychodzenia z domu – podkreśla Tomasz Mańko, członek zarządu PKO Ubezpieczenia.

 

Do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego, wystarczy rozmowa telefoniczna lub wideorozmowa. W jej trakcie klient otrzymuje na swoją skrzynkę e-mailową wszystkie niezbędne dokumenty oraz link do wniosku o ubezpieczenie na platformie Autenti. Na platformie – w kilku prostych krokach – podpisze umowę ubezpieczenia. Wszystko odbywa się online bez konieczności wizyty w placówce banku. Proces nie wymaga drukowania ani jednej kartki papieru. Doradcy Bankowości Hipotecznej PKO zyskali możliwość przygotowania oferty ubezpieczenia na życie i jej sfinalizowania w ramach zdalnej obsługi klienta.

 

PKO Ubezpieczenia, to bez wątpienia zespół, któremu od samego początku naszej współpracy bliskie były idee cyfryzacji i filozofia paperless. Świetnie pracowało się nam z takimi ekspertami. Ale korzyści dla spółki, bo one będą niezaprzeczalne, to tylko jeden z rezultatów, jaki osiągną nasi Partnerzy. Drugim, z naszej perspektywy jeszcze bardziej istotnym, będzie bez wątpienia zadowolenie klientów PKO Ubezpieczenia – z wygody, bezpieczeństwa czy szybkości działania ubezpieczyciela. Właśnie te elementy budować będą przewagę konkurencyjną spółki i jej pozycję lidera. Cieszymy się, że będziemy mieli w tym swój udział – mówi Tomasz Plata, wiceprezes zarządu Autenti.

 

*****
Autenti to polski fintech, który rozpoczął działalność w 2014 roku. Jednym z inwestorów spółki jest PKO Bank Polski. Autenti oferuje rozwiązania umożliwiające podpisywanie i autoryzowanie dowolnych dokumentów online, na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Platforma pełni rolę zaufanej strony trzeciej – gwarantuje autentyczność podpisanych dokumentów i zabezpiecza informacje w procesie podpisywania umowy.

Bądź na bieżąco z Autenti

Otrzymuj najświeższe porady i wskazówki dotyczące platformy Autenti i najważniejszych kwestii związanych z e-podpisem.


Zobacz także
Sprawdź, jakie są zalety podpisu elektronicznego!

  Podpis elektroniczny to przede wszystkim szybkość i wygoda, a także nieocenione usprawnienie biznesu. Specjaliści Autenti dorzucają do tej definicji Czytaj więcej...

PayTel działa z Autenti!

Wiodąca na polskim rynku firma specjalizująca się w usługach dodanych stawia na podpis elektroniczny Autenti.   PayTel SA jest Krajową Czytaj więcej...