[Akademia Autenti]: Jak wysłać dokument do podpisu z użyciem szablonu?

Nasz cykl „Akademia Autenti” poprowadzi Was krok po kroku po naszej platformie do składania podpisów online. Dzięki niemu na pewno będzie Wam łatwiej poruszać się i wysyłać dokumenty do swoich kontrahentów. Spędźcie z nami kilka chwil i poznajcie dodatkowe możliwości wysyłania dokumentów przez Autenti, które mogą jeszcze bardziej ułatwić Waszą pracę. Dzięki poniższemu filmikowi dowiecie się, jak wysłać dokument do podpisu z użyciem szablonu.

Jak stworzyć swój szablon

Na platformie Autenti  możesz stworzyć własny szablon lub skorzystać z  gotowych propozycji do edytowania. Aby nadać dokument z użyciem szablonu zaloguj się na swoje konto. W prawym górnym rogu rozwiń Menu i kliknij “Szablony”. Jeśli chcesz stworzyć własny wzór,  kliknij “Dodaj nowy szablon”. Najpierw wpisz nazwę, a następnie wprowadź treść do dokumentu. Teraz możesz dodać pola, które będą stałym elementem tworzonego szablonu. Wystarczy przeciągnąć je i osadzić w treści. Zapisz szablon jako „Nowy”. Będzie się wyświetlał na liście szablonów na Twoim koncie.

Gotowe szablony Autenti

Jeżeli chcesz skorzystać z gotowych szablonów Autenti, wystarczy wybrać jedną z propozycji. Wśród nich znajdziesz m.in. umowę o dzieło, NDA czy ofertę handlową. W widoku wybranego szablonu wyświetlą się ustawienia, które pozwolą Ci na wprowadzenie modyfikacji. Zacznij od podania nazwy dokumentu. W treści szablonu możesz edytować dane, wypełniając kolorowe pola. Opcjonalnie możesz  wpisać dane, korzystając z zakładki  “Uzupełnianie”. Znajdziesz ją  po prawej stronie ekranu.  Kolorowe pola ułatwią Ci poruszanie się po różnych zestawach danych. Jeżeli chcesz dołączyć nowe elementy w dokumencie, przejdź do zakładki “Tworzenie”.  Po ich dodaniu, wróć do edytowania. Możesz też automatycznie pobrać dane odbiorcy z książki adresowej,  jeśli wcześniej je tam zapisałeś. Po zakończeniu wprowadzania zmian w treści, kliknij “Zapisz szablon”. Teraz wystarczy wybrać przycisk “Dodaj odbiorców” i wysłać dokument.

 

Bądź na bieżąco z Autenti

Otrzymuj najświeższe porady i wskazówki dotyczące platformy Autenti i najważniejszych kwestii związanych z e-podpisem.


Zobacz także
Trwa BLACK WEEK w Autenti

W Autenti przygotowaliśmy dla Was wyjątkową promocję na BLACK WEEK. Chcemy, żeby dzięki nam podpisywanie Twoich dokumentów odbywało się szybko, Czytaj więcej...

PayTel działa z Autenti!

Wiodąca na polskim rynku firma specjalizująca się w usługach dodanych stawia na podpis elektroniczny Autenti.   PayTel SA jest Krajową Czytaj więcej...