Dokumenty podpiszesz przez smartfona?

Podpis elektroniczny w końcu stanie się prosty i przystępny? Firma Autenti uruchamia platformę, dzięki której wymiany i autoryzacji dokumentów dokonać będzie można przez Internet. – Nasze rozwiązanie skraca ten proces, z kilku dni, czy tygodni, do kilku minut – mówi Grzegorz Wójcik.

 

Do tej pory podpis elektroniczny był dość skomplikowaną alternatywą dla tradycyjnego podpisu na papierze. Wymagał przede wszystkim odpowiedniego sprzętu i łączył się z wysokimi kosztami. Firma Autenti od kilku lat pracowała nad aplikacją, która pozwoli na autoryzację wszelkiego rodzaju dokumentów w prosty i szybki sposób.

 

To usługa przede wszystkim dla firm, ale korzystać z niej będzie mógł każdy, kto posiada dostęp do internetu. – Platforma rozwiązuje przede wszystkim problem papieru, który powoduje, ze trzeba biegać za podpisami. Takie dokumenty często należy skanować, faksować, a w wielu przypadkach – wysyłać pocztą. Nasze rozwiązanie skraca cały proces do kilku minut – mówi Wójcik. Usługa dostępna będzie zarówno w wersji komputerowej, jak i mobilnej. Twórcy zapewniają o bezpieczeństwie danych, zawartych w przechowywanych plikach. – Wszystkie dokumenty są szyfrowane i przechowywane na platformie, nieuprawniony dostęp do nich jest niemożliwy. Platforma funkcjonować będzie w oparciu o bezpieczne protokoły transmisji, weryfikowane certyfikatami SSL – dodaje Grzegorz Wójcik. Bezpłatnie z aplikacji będą mogły korzystać wszystkie osoby prywatne, natomiast firmy zapłacą za usługę od 10zł do 30zł miesięcznie, w zależności od ilości wysyłanych dokumentów.

——————-
Link do artykułu znajduje się tutaj.

Bądź na bieżąco z Autenti

Otrzymuj najświeższe porady i wskazówki dotyczące platformy Autenti i najważniejszych kwestii związanych z e-podpisem.


Zobacz także
Weryfikowanie dokumentu podpisanego w Autenti za pomocą Adobe Acrobat

Dokument podpisany za pomocą platformy Autenti konwertowany jest do  formatu PDF (tworzonego zgodnie z międzynarodową normą ISO 32000) i zawiera: Czytaj więcej...

Plata gościem Koteckiego w audycji „Człowiek Biznes Technologia”

Tomasz Plata, CMO Autenti, gościł w audycji "Człowiek Biznes Technologia". Jest to podcast, w którym prowadzący, Wiesław Kotecki, rozmawia z Czytaj więcej...