Bank BGŻ BNP Paribas wspólnie z Autenti realizuje projekt paperless

Bank BGŻ BNP Paribas wdrożył wspólnie z firmą Autenti podpis elektroniczny usprawniający procesy kredytowe. Jest to już kolejne innowacyjne rozwiązanie, które Bank oferuje dzięki współpracy partnerskiej z młodymi spółkami technologicznymi.

 

W szybko zmieniającej się rzeczywistości i w świecie zdominowanym przez nowe technologie klienci oczekują, że bankowe procesy będą przebiegać szybko i sprawnie. Podpisywanie umów papierowych, drukowanie ich, skanowanie, wysyłanie pocztą czy kurierem trwa zbyt długo i klienci nie chcą poświęcać tyle czasu na formalności. Musimy iść z duchem czasu, dbać o satysfakcję naszych klientów, ale również o nasz czas, satysfakcję z pracy i środowisko. Wprowadzenie do obsługi bankowej nowoczesnych rozwiązań technologicznych pozwala nam osiągnąć te wszystkie cele jednocześnie – mówi Krzysztof Wojciechowski, dyrektor Zarządzający Pionu Sprzedaży Consumer Finance w Banku BGŻ BNP Paribas.

Początki współpracy

Firma Autenti, która jeszcze jako startup w 2016 roku zwyciężyła pierwszą polską edycję BNP Paribas International Hackathon, zaproponowała oprogramowanie usprawniające zawieranie umów bankowych poprzez zastosowanie podpisu elektronicznego. Dzięki wdrożeniu rozwiązania Autenti w Banku BGŻ BNP Paribas podpisywanie umów kredytowych możliwe będzie online, na dowolnym urządzeniu elektronicznym z dostępem do sieci.

 

Z radością angażujemy się w projekty, w których – dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i dostosowaniu ich do przepisów prawa – możemy optymalizować procesy i czynić je innowacyjnymi. Bank BGŻ BNP Paribas od samego początku współpracy dał się poznać jako instytucja wyjątkowo otwarta na nowe technologie – mówi Grzegorz Wójcik, CEO i założyciel Autenti. – W efekcie zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy w Banku rozwiązanie, które jest pierwszym tego typu na polskim rynku. Dzięki niemu procesy kredytowe obsługiwane będą w pełni online, co wygeneruje znaczące oszczędności czasu i pieniędzy, nie mówiąc już o wygodzie i zadowoleniu stron – dodaje Grzegorz Wójcik.

 

Potęga innowacji

 

Digitalizacja jest częścią naszej strategii rozwoju. Dzięki niej możemy zaoferować naszym partnerom i ich pracownikom innowacyjne a zarazem bezpieczne rozwiązania. Na takich założeniach opiera się także niedawno nawiązana współpraca z Play. Dążymy do tego, by zmieniać sposób naszej pracy tak, aby miała ona pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Eliminując papier z obiegu dokumentów, w ciągu 3 lat oszczędzimy 6000 drzew, czyli średniej wielkości las – dodaje Krzysztof Wojciechowski.

 

Autenti gwarantuje Bankowi pełną obsługę w zakresie procesu e-transakcji. Platforma ewidencjonuje łańcuch zdarzeń pomiędzy stronami zawierającymi umowę, a dowody umieszcza na trwałym nośniku. Bezpieczeństwo i zaufanie, wyjątkowo istotne w procesach bankowych, zapewnione są dzięki szyfrowaniu danych i użyciu dodatkowych, cyfrowych metod weryfikacji klienta. Firma Autenti powstała z potrzeby „depapieryzowania” i digitalizowania biznesów, w których w zdecydowanej większości przypadków nie ma potrzeby używania tradycyjnych, odręcznych podpisów i drukowania dokumentów. Platforma pełni rolę zaufanej strony trzeciej, gwarantując autentyczność raz podpisanych dokumentów i zabezpieczając listę potwierdzonych dowodów czynności podejmowanych w procesie ich podpisywania.

Bądź na bieżąco z Autenti

Otrzymuj najświeższe porady i wskazówki dotyczące platformy Autenti i najważniejszych kwestii związanych z e-podpisem.


Zobacz także
Weryfikowanie dokumentu podpisanego w Autenti za pomocą Adobe Acrobat

Dokument podpisany za pomocą platformy Autenti konwertowany jest do  formatu PDF (tworzonego zgodnie z międzynarodową normą ISO 32000) i zawiera: Czytaj więcej...

Plata gościem Koteckiego w audycji „Człowiek Biznes Technologia”

Tomasz Plata, CMO Autenti, gościł w audycji "Człowiek Biznes Technologia". Jest to podcast, w którym prowadzący, Wiesław Kotecki, rozmawia z Czytaj więcej...