Rossmann podpisuje online dzięki Autenti

Do grona partnerów Autenti dołącza Rossmann, firma, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jedna z największych sieci drogeryjnych w Europie została założona przez Dirka Rossmanna w 1972 roku. Dzięki blisko 50-letniej tradycji na rynku jest niekwestionowanym liderem w branży drogeryjnej, działając w Niemczech, Polsce, Czechach, Albanii, Turcji i na Węgrzech. W Polsce Rossmann posiada aż 1301 placówek samoobsługowych. Nic dziwnego, że tak prężnie działająca firma zdecydowała się postawić na rozwiązanie paperless. 

 

Korzystamy z platformy Autenti, dzięki której nadajemy dokumenty do e-podpisu naszym kontrahentom i szefom działów. – mówi Małgorzata Kołodziejczyk, Kierownik Działu Rozwoju Systemów Finansowych i Administracyjnych IT w Rossmannie – Pracownik biurowy przygotowuje zlecenie dla kontrahenta i zamiast w wersji papierowej, wysyła je za pośrednictwem Autenti do równoczesnego podpisu przez Kierownika lub pracownika działu oraz przez kontrahenta. Uzyskanie e-podpisu pod wysłanym dokumentem trwa bardzo krótko, zazwyczaj kilka, maksymalnie kilkadziesiąt minut. 

Kontrahenci są zadowoleni

Okazuje się, że klienci Rossmanna bardzo ciepło przyjęli wprowadzenie w firmie rozwiązania paperless. Szczególnie cieszy ich oszczędność czasu, pieniędzy i papieru.

 

Nasi klienci bardzo dobrze oceniają Autenti. – kontynuuje Małgorzata Kołodziejczyk. –  Są zadowoleni, że nie muszą odsyłać podpisanych zleceń pocztą. Sam proces ich podpisywania przez wszystkie strony skrócił się z około 2-3 tygodni do maksymalnie kilkudziesięciu godzin. 

Nie ma powrotu do papieru

Firma Rossmann nie wyobraża sobie powrotu do porządku rzeczy sprzed ery COVID-19.

 

Decyzję o wyborze platformy Autenti podjęliśmy jeszcze w 2019 roku. W ostatnich miesiącach, także z powodu epidemii, zaczęliśmy ją intensywnie wykorzystywać w naszych procesach. Zarówno my, jak i nasi kontrahenci pracowaliśmy w domach, dlatego trudno było zapewnić sprawny i terminowy obieg dokumentów w wersji papierowej. – wspomina Małgorzata Kołodziejczyk. –  Jestem pewna, że nawet po zakończeniu pandemii nie powrócimy do wcześniejszej (tradycyjnej) formy podpisywania dokumentów, bo w zarówno w naszym dziale, jak i całej firmie, odczuwamy bardzo dużą różnicę. Nie drukujemy wersji papierowej dokumentu, nie odsyłamy go pocztą, oszczędzamy mnóstwo czasu, a przy okazji robimy coś bardzo pożytecznego dla środowiska.  

 

Autenti powstało w 2014 roku. Jest polską firma oferującą rozwiązania, dzięki którym możliwe jest podpisywanie dowolnych dokumentów online, na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Szybkość, wygoda, bezpieczeństwo i zgodność z przepisami prawa to cechy charakterystyczne Autenti. Od swojego rynkowego debiutu spółka pozyskała ponad 700 klientów biznesowych, a także wysłała dokumenty do e-podpisu do kilkuset tysięcy Polaków.

 

 

 

 

 

Bądź na bieżąco z Autenti

Otrzymuj najświeższe porady i wskazówki dotyczące platformy Autenti i najważniejszych kwestii związanych z e-podpisem.


Zobacz także
Trwa BLACK WEEK w Autenti

W Autenti przygotowaliśmy dla Was wyjątkową promocję na BLACK WEEK. Chcemy, żeby dzięki nam podpisywanie Twoich dokumentów odbywało się szybko, Czytaj więcej...

PayTel działa z Autenti!

Wiodąca na polskim rynku firma specjalizująca się w usługach dodanych stawia na podpis elektroniczny Autenti.   PayTel SA jest Krajową Czytaj więcej...