Dlaczego podpis elektroniczny Autenti jest prawnie wiążący?

Rodzaje podpisów elektronicznych

Czy wiesz, że istnieją 3 rodzaje podpisu elektronicznego? Zwykły, zaawansowany i kwalifikowany. W zależności od podpisywanego dokumentu możesz potrzebować e-podpisu odpowiedniego rodzaju. Najważniejsze jest to, że Autenti oferuje dokładnie ten podpis którego potrzebujesz: zwykły wystarczający dla skutecznego podpisania większości dokumentów, zaawansowany przy wykorzystaniu dodatkowych metod weryfikacji podpisujących, oraz kwalifikowany.

*obecnie możesz podpisać dokumenty z wykorzystaniem certyfikatu podpisu kwalifikowanego Asseco SimplySign.

e-podpis Autenti jest zgodny z prawem. podpis elektroniczny Autenti jest wiążący dla stron podpisujących dokumenty

Spełniamy wymogi formy dokumentowej i pisemnej

Standardowo Autenti pozwala na składanie oświadczeń woli w formie dokumentowej, a dzięki wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego również w formie pisemnej. Szacujemy, że forma dokumentowa jest w pełni wystarczająca dla 90% dokumentów i umów w obrocie gospodarczym.

Działamy w oparciu o eIDAS

Rozporządzenie eIDAS reguluje zasady działania podpisu elektronicznego i usług zaufania w całej Unii Europejskiej. We wszystkich krajach UE obowiązuje ta sama regulacja, dlatego Autenti ma podobne zastosowanie i ważność we wszystkich tych krajach i pomiędzy nimi. Naszą platformę zbudowaliśmy w oparciu o rozporządzenie eIDAS.

Wszystkie podpisane dokumenty na trwałym nośniku

Każdy dokument podpisany na Autenti spełnia wymogi trwałego nośnika, związane z integralnością i dostępnością podpisywanych dokumentów. Dzięki temu znacznie zwiększasz bezpieczeństwo zawieranych umów.

Wygodnie wysyłaj i podpisuj dokumenty

Do wglądu, do podpisu, do wielu odbiorców

Autenti umożliwia wysłanie dokumentu do podpisu przez wiele osób. Dzięki temu łatwiej i szybciej zbierzesz podpisy od zarządu i klienta czy wieloosobowej reprezentacji. Dokument może zostać wysłany nie tylko do podpisu, ale również do wglądu. Oznacza to, że adresat nie musi podpisywać dokumentu, ale widzi cały przebieg procesu jego podpisywania jak i otrzymuje dostęp do podpisanej wersji. Dzięki temu szybciej przekażesz dokumenty do działu prawnego, księgowego czy do archiwum.

Przez przeglądarkę internetową

Autenti dostępne jest z poziomu Twojej przeglądarki internetowej, dzięki temu możesz wysyłać dokumenty z dowolnego urządzenia, o dowolnej porze i z dowolnego miejsca. Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu. Autenti działa na najpopularniejszych przeglądarkach internetowych, więc nie musisz instalować żadnych dodatkowych urządzeń czy oprogramowania.

Przez integrację API

Wysyłaj i podpisuj dokumenty bez logowania do Autenti w przeglądarce internetowej. Przyspiesz jeszcze bardziej wysyłanie i podpisywanie umów, ofert, aneksów i innych dokumentów ze swoimi klientami. Szerokie możliwości dostosowania wdrożenia, pozwalają na depapieryzację skomplikowanych i wieloetapowych procesów biznesowych. API Autenti pozwala na integrację z dowolnymi systemami CRM, ERP czy też platformami BPM.

Na dowolnym urządzeniu

Aż 30% wszystkich dokumentów podpisywanych przez Autenti jest podpisywana na smartfonach. Autenti działa tak samo sprawnie na laptopie, tablecie czy smartfonie, w każdym miejscu na Ziemi z dostępem do internetu. Co więcej Twój odbiorca nie musi posiadać konta w Autenti, żeby podpisać dokument.

Obsługujemy najpopularniejsze formaty plików

Przez Autenti możesz wysłać i podpisać najpopularniejsze formaty plików takie jak PDF, DOC, DOCX, ODS, ODT, XLS, XLSX. Podczas nadawania dokumentów możesz dodać dokumenty o łącznej wadze do 20 MB. Wyjątkowo nie obsługujemy plików w formacie PDF zabezpieczonych hasłem, oraz jako aktywnych formularzy. Wszystkie dodane przez Ciebie dokumenty do podpisu łączymy w jeden plik PDF. W przypadku braku możliwość konwersji pliku na PDF, wystawiamy do podpisania elektronicznie poświadczenie pliku binarnego.

Bez limitu dokumentów

Wysyłaj dowolnie dużo dokumentów przez Autenti z konta Pro. Im więcej dokumentów wysyłasz, tym więcej oszczędzasz czasu, pieniędzy i papieru.

Dodaj wszystkich Twoich kontrahentów do książki adresowej

Dodaj listę swoich kontrahentów do Autenti i wysyłaj dokumenty do podpisu jeszcze szybciej. Dzięki książce adresowej nie będziesz musiał za każdym razem uzupełniać danych swoich kooperantów,

Oszczędzaj czas na tworzeniu dokumentów dzięki szablonom

Korzystaj z szablonów dokumentów, które możesz automatycznie uzupełniać danymi. Do dokumentu możesz importować dane kontaktowe (np. pracowników, klientów, dostawców) z książki adresowej, Twojej firmy, czy też dane dotyczące samej umowy jak np. data, produkty, kwoty, etc. Na swoim koncie możesz stworzyć wiele szablonów, dzięki czemu zautomatyzujesz podpisywanie wszystkich standardowych dokumentów w Twojej firmie.

Wspieraj swój zespół w pracy z dokumentami

Dodaj wielu użytkowników, aby cały zespół oszczędzał czas

Do firmowego konta Autenti możesz dodać dowolną liczbę użytkowników. Każdy dodany użytkownik może wysyłać i podpisywać dokumenty, czy korzystać z innych funkcjonalności istotnych przy zarządzaniu dokumentami.

Zautomatyzuj obieg dokumentów w swojej firmie, dzięki sekwencji podpisów

Dzięki sekwencji podpisywania uzyskanie akceptacji i podpisów staje się niezwykle proste. Określ kto i w jakiej kolejności ma  podpisać dokument. Możesz określać kolejność akceptacji czy podpisów użytkowników z Twojej firmy i adresatów spoza niej – angażując poszczególne osoby, tylko wtedy kiedy jest to niezbędne.

Zadbaj o bezpieczeństwo i porządek swoich dokumentów

Sprawdzaj kto, kiedy i jak podpisał dokument na karcie podpisów

Każdy dokument podpisywany poprzez Autenti zawiera informację o tym kto, kiedy i przy wykorzystaniu jakiego e-podpisu zatwierdził dokument. Karta podpisów Autenti oprócz pokazywania ścieżki podpisów zawiera również informację o nadawcy. Na certyfikacie zamieszczamy również dane pozwalające sprawdzić autentyczność dokumentu takie jak jego ID.

Weryfikuj podpisujących dokumenty

Korzystając z Autenti możesz weryfikować podpisujących na wiele różnych sposobów. Podstawowym jest imię, nazwisko i adres e-mail. Dodatkowo możesz zastosować SMS-y z jednorazowym kodem uwierzytelniającym. Umożliwiamy również wideoweryfikację podpisujących. Twój adresat może też użyć certyfikatu kwalifikowanego podpisu elektronicznego od wybranych dostawców. Wkrótce umożliwimy również weryfikację przez logowanie do konta bankowego.

Przechowuj dokumenty w bezpiecznej chmurze

Dokumenty podpisywane na platformie Autenti są zapisywane na szyfrowanym dysku w chmurze. Dzięki temu, nikt poza podpisującymi nie ma do nich dostępu. Serwery z których korzystamy są zlokalizowane w Unii Europejskiej i zarządzanie danymi podlega prawu europejskiemu. W razie potrzeby możesz pobrać podpisane dokumenty na swój dysk.

platforma Autenti jest bezpiecznym rozwiązaniem dzięki spełnianiu wymogów trwałego nośnika, weryfikacji podpisujących, oraz certyfikatowi Autenti, który gwarantuje integralność dokumentów podpisywanych elektronicznie

Zwiększaj skuteczność swojej pracy

Błąd w dokumencie? Możesz go wycofać

W przypadku błędu w dokumencie, czy w danych adresatów możesz wycofać wysłany już dokument i uniemożliwić jego podpisanie. Dzięki temu nie ponosisz ryzyka podpisania dokumentu z błędami. Dokument może zostać wycofany, dopóki wszyscy adresaci nie podpisali dokumentu.

Przypominaj się zapominalskim

Dzięki przypomnieniom możesz wysyłać do swoich kontrahentów powiadomienia o zaległym dokumencie do podpisania. Dzięki temu szybciej uzyskasz podpisany dokument.

Powiadomimy Cię o statusie Twojego dokumentu

Kiedy Twój dokument zostanie podpisany przez wszystkich upoważnionych adresatów wyślemy do Ciebie odpowiednią notyfikację. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedzieć o zamkniętych procesach, bez konieczności logowania na konto. Podobną informację otrzymają Twoi adresaci wraz z linkiem do pobrania dokumentu.

Wysyłaj wiadomości z logo swojej firmy

Dodaj w ustawieniach konta logo swojej firmy, aby każda Twoja wiadomość e-mail z zaproszeniem do podpisania dokumentu je zawierała. Dzięki temu zwiększasz wiarygodność i zaufanie do Ciebie jako kontrahenta.

Wsparcie Biura Obsługi Klienta

Nasz dział obsługi klienta działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00 (czasu środkowoeuropejskiego). Do Twojej dyspozycji jest chat, telefon oraz e-mail. Wspieramy naszych klientów w języku polskim oraz angielskim.

Potrzebujesz więcej informacji? Umów się z nami na rozmowę

FAQ

Pytania i odpowiedzi dotyczące Autenti

Jak wygląda proces wysyłania dokumentów do podpisu w Autenti?

Dokumenty do podpisu wysyłasz wskazując adres e-mail oraz imię i nazwisko odbiorcy. W przypadku firm, dodatkowo podajesz stanowisko adresata, nazwę przedsiębiorstwa oraz numer NIP. Po załączeniu plików do podpisu, klikasz “Wyślij”. Nadając dokument do podpisu możesz dodać wiadomość do odbiorcy, określić sposób weryfikacji podpisujących , czy też określić w jakiej kolejności mają być składane podpisy.

Czy mogę korzystać z Autenti na urządzeniach mobilnych?

Tak, z platformy korzystać można na tabletach i smartfonach – już 30% dokumentów jest podpisywanych na urządzeniach mobilnych. Wybór dodatkowego urządzenia, na którym zainstalowana jest usługa, nie oznacza nowej rejestracji lub zakupu dodatkowych uprawnień.

Czym różnią się konta firmowe w Autenti?

W ramach Autenti od 19. sierpnia będziemy oferować konta darmowe i płatne. Z darmowego konta każdy użytkownik może wysłać do 5-ciu dokumentów miesięcznie. Użytkownicy kont płatnych mogą wysyłać do podpisu dowolną liczbę dokumentów. Szczegółowe rozróżnienie między typami konta znajduje się na stronie https://autenti.com/cennik

Jakiego typu umowy i dokumenty podpisywać mogę dzięki Autenti?

Umowy, uchwały, porozumienia, sprawozdania, kontrakty, zamówienia, NDA, a nawet notatki ze spotkań w firmie podpisywać przez Autenti. Przygotowaliśmy dla naszych klientów katalog dokumentów wraz z informacją jaki rodzaj dokumentów z listą umów, które są ważne po podpisaniu ich w Autenti. Katalog znajdziesz na stronie Katalog dokumentów