Dlaczego podpis elektroniczny jest prawnie wiążący?

Podpisuj dokumenty w formie dokumentowej i pisemnej

 

Standardowo Autenti pozwala na składanie oświadczeń woli w formie dokumentowej, a dzięki wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego również w formie pisemnej. Szacujemy, że forma dokumentowa jest w pełni wystarczająca dla 90% dokumentów i umów w obrocie gospodarczym.

 

Dowiedz się więcej o różnych formach składania oświadczeń woli.

doc on computer

Działamy w zgodzie z eIDAS

 

Naszą platformę zbudowaliśmy w oparciu o rozporządzenie eIDAS. Rozporządzenie eIDAS reguluje zasady działania podpisu elektronicznego i usług zaufania w całej Unii Europejskiej. Dlatego Autenti jest tak samo skuteczne i prawnie wiążące w każdym z nich. Ma również podobne zastosowanie.

 

Poznaj opinie prawne renomowanych polskich kancelarii o Autenti

eidas-ready-logo

Działamy w zgodzie z RODO

 

Zbudowaliśmy platformę Autenti z uwzględnieniem wymagań RODO. Dostęp do dokumentów mają jedynie wskazani przez Ciebie adresaci. Wszystkie dokumenty są zapisywane w szyfrowanym archiwum w europejskich centrach danych, dzięki czemu dane Twoich odbiorców nie są przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy.

Podpisuj dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym

 

Autenti umożliwia składanie podpisów kwalifikowanych. Zgodnie z prawem jest on równoważny podpisowi własnoręcznemu. Zapewnia zachowanie formy pisemnej wymaganej między innymi dla umowy o pracę, umowy przeniesienia autorskich praw majątkowych czy wyłącznej umowy licencyjnej.

 

Więcej rodzajów umów znajdziesz w katalogu dokumentów na naszej stronie.

eidas qes

Każdy dokument na trwałym nośniku

 

Dokumenty podpisywane na platformie Autenti spełniają wymogi trwałego nośnika. Gwarantujemy ich integralność i dostępność. Integralność oznacza, że od momentu wysłania dokumentu przez Autenti, jego treść nie uległa zmianie. Podpisany dokument udostępniamy na naszej platformie i pod adresem e-mail odbiorców.

Kwalifikowany znacznik czasu na każdym dokumencie

 

Oznaczanie składanych podpisów i pieczęci elektronicznych kwalifikowanym znacznikiem czasu pozwala na łatwe potwierdzenie niepodważalności złożonych podpisów.

Zobacz jak łatwo nadać i podpisać dokument przez Autenti

 

 

Szybkie i wygodne podpisywanie dokumentów online

Wysyłaj dokumenty bez limitu

 

Darmowe konto umożliwia wysłanie do 5 dokumentów miesięcznie. Możesz wysyłać dokumenty bez limitu z kontem PRO, już od 48 zł netto miesięcznie za użytkownika.

40

Szablony dokumentów

 

Aby szybciej i łatwiej podpisywać dokumenty online przygotowaliśmy dla nadawcy gotowe szablony różnych umów. Możesz korzystać z nich lub stworzyć własne szablony.

28

Ustal kolejność zbierania podpisów

 

Chcesz zebrać podpisy w określonej kolejności? Dzięki platformie Autenti możesz ustalić, kto i w jakiej sekwencji ma złożyć podpis. Bezproblemowo odwzorujesz ścieżkę dla dokumentów papierowych.

Błyskawiczny podpis

 

Dokumenty wysyłane przez Autenti są natychmiast dostępne do podpisu dla wskazanych odbiorców. Możesz zebrać od nich podpisy w tym samym czasie. Adresat otrzymuje na adres e-mail bezpieczny link do dokumentu na platformie Autenti. Koniec z czekaniem na kuriera, wyprawami na pocztę czy szukaniem zagubionych przesyłek.

Podpisuj bez konta i za darmo

 

Nie ważne do ilu osób wysyłasz dokument – Twoi odbiorcy podpisują dokumenty za darmo, bez konieczności zakładania konta.

person2

Podpisuj kiedy i gdzie chcesz, na dowolnym urządzeniu 

 

Aż 30% wszystkich dokumentów podpisywanych przez Autenti jest podpisywana na smartfonach. Autenti działa tak samo sprawnie na laptopie, tablecie czy telefonie w Podpis możesz złożyć w dowolnym momencie i miejscu Jedyny warunek to dostęp do Internetu.

Obsługujemy najpopularniejsze formaty plików

 

Wspieramy wszystkie najczęściej spotykane formaty dokumentów: PDF, DOC, DOCX, ODS, ODT, XLS, XLSX o rozmiarze do 20 MB. Możesz dodać wiele plików do wysyłki – umowę i załączniki. Połączymy je za Ciebie w jeden plik PDF, który podpisze klient.

supported_files_258X258

Polskie wsparcie techniczne

 

Zespół wsparcia technicznego Autenti odpowie na Twoje pytania i pomoże w dopasowaniu platformy do Twoich potrzeb. 

Poznaj dodatkowe funkcjonalności przy nadawaniu dokumentów

 

 

Sprawnie zarządzaj obiegiem dokumentów

Darmowe konto dla Twojej firmy

 

W ofercie Autenti mamy darmowe konto FREE dla Twojej firmy, Ciebie i Twoich współpracowników. Do konta firmowego możesz dodać dowolną liczbę użytkowników. Każdy użytkownik może wysłać do 5 dokumentów miesięcznie bez żadnych opłat.   Aby wysyłać nielimitowaną liczbę dokumentów wystarczy przejść na konto PRO.

free_icon

Parafowanie dokumentów

 

W wielu firmach, zanim dokument zostanie przekazany do finalnego podpisu jest najpierw sprawdzany i akceptowany przez wskazane osoby, np. dział prawny. Jeśli wszystko się w nim zgadza to jest parafowany i przekazywany dalej do podpisu. Osoba reprezentująca firmę, ma wtedy pewność, że dokument przeszedł przez ścieżkę akceptacji. Podobny obieg możesz stosować w Autenti. Nadawcy posiadający konta Pro mogą wskazywać odbiorców, którzy mają parafować dokument.

stempel_akcept

Wysyłka do wielu odbiorców i kolejność podpisywania

 

Dokument wymaga podpisu kilku osób? Nic prostszego! Możesz dodać nieograniczoną ilość odbiorców, a jeżeli tego potrzebujesz możesz także określić kolejność podpisywania.

Historia podpisywania

 

Śledź co dzieje się z dokumentem i jak przebiegał proces jego podpisywania. Od nadania aż do zebrania ostatniego podpisu.

ikona_karta_podpisow

Przypomnienia o dokumentach oczekujących na podpis

 

Nadal czekasz na czyjś podpis? Możesz łatwo i szybko wysłać przypomnienie do konkretnego odbiorcy.

wykrzyknik

Wycofuj dokumenty z błędami

 

Jeżeli zauważysz błąd możesz wycofać dokument z procesu podpisywania.

22

Książka adresowa

 

Wpisz swoich najczęstszych odbiorców do książki adresowej. Dzięki niej błyskawicznie dodasz wszystkie dane odbiorcy do dokumentu.

33

Łatwa praca z dokumentami dla całego zespołu

Udostępniaj dokumenty współpracownikom

 

Możesz udostępniać dokumenty swojemu zespołowi na dwa sposoby. W wersji  „do wglądu” odbiorcy będą mogli obserwować cały przebieg procesu podpisywania i otrzymają dokument na swój e-mail gdy zostanie podpisany Druga opcja to nadanie dokumentom etykiety, które pozwolą udostępnić dokument Twoim współpracownikom.

26

Porządkuj swoje dokumenty w łatwy sposób

 

W Autenti porządkowanie i znalezienie właściwych dokumentów jest bardzo łatwe. Dzięki etykietom możesz je grupować i filtrować. Wyszukiwarka pozwala łatwo znaleźć konkretny dokument. Nieaktualne lub stare dokumenty możesz jednym kliknięciem przenieść do archiwum.

Powiadomienia e-mail

 

“Ktoś oczekuje Twojego podpisu na platformie Autenti!” Dzięki takim powiadomieniom wysyłanym na adresy e-mail zarówno nadawcy i odbiorcy dokumentu, w wygodny sposób dowiesz się o postępach w podpisywaniu.

25

Dokument do podpisu czy do wglądu? Ty wybierasz!

 

Dokument może zostać wysłany nie tylko do podpisu, ale również do wglądu. Oznacza to, że adresat nie musi podpisywać dokumentu, ale widzi cały przebieg procesu jego podpisywania jak i otrzymuje dostęp do podpisanej wersji. Dzięki temu szybciej przekażesz dokumenty do działu prawnego, księgowego czy do archiwum.

Dlaczego dokumenty w Autenti są bezpieczniejsze?

Dwustopniowa weryfikacja przy dostępie do dokumentu

 

Dzięki dwustopniowej weryfikacji możesz ograniczyć dostęp do dokumentu i ryzyko wycieku danych. Odbiorca dokumentu będzie weryfikowany dostępem do adresu e-mail i jednorazowym kodem SMS. Bez prawidłowej weryfikacji, nie będzie mógł wyświetlić dokument do podpisu.

Rezerwacja dla Twojej domeny

 

Aby uniknąć zakładania wielu niezależnych kont firmowych przez Twoich pracowników, możesz użyć blokady domeny – tylko Ty będziesz mógł dodawać pracowników do konta i unikniesz bałaganu.

30

Wykluczenia adresów IP

 

W Autenti możesz ograniczyć dostęp dla Twojego konta do konkretnych adresów IP, z których mogą logować się użytkownicy. Dzięki temu zwiększysz bezpieczeństwo i ryzyko nieuprawnionego dostępu do poufnych dokumentów.

ip_exlcusivity_bigger

Zaawansowane metody weryfikacji odbiorców

 

Dzięki różnym metodom weryfikacji odbiorców zwiększasz bezpieczeństwo podpisywania umów i spełniasz wymogi prawne dla najbardziej wymagających dokumentów. Możesz skorzystać z weryfikacji kodem SMS, wideoweryfikacji czy kwalifikowanego certyfikatu podpisu elektronicznego.

id-new

Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami

 

Wszystkie pliki przechowujemy w europejskich centrach danych. Wykorzystujemy 256-bitowe klucze szyfrowania, a także korzystamy z certyfikatu Premium EV SSL. Wszystko by zapewnić bezpieczeństwo Twoim danym.

thief

Platforma dopasowana do Ciebie

Własne style i treści powiadomień

 

Możesz dostosować wygląd procesu podpisywania do własnych potrzeb, a także zmienić treść wiadomości tekstowych, e-mail czy zgód udzielanych przez podpisujących.

31

Wizualizacja Twojej firmy

 

Wysyłaj dokumenty bezpośrednio z Twojego CRM. Integrując się przez API wyraźnie  przyspieszysz obieg dokumentów w swojej firmie.

35

Integracja API

 

Wysyłaj dokumenty bezpośrednio z Twojego CRM. Integrując się przez API drastycznie przyśpieszasz obieg dokumentów w swojej firmie.

api

Potrzebujesz więcej informacji? Umów się z nami na rozmowę

FAQ

Pytania i odpowiedzi dotyczące Autenti

Jak wygląda proces wysyłania dokumentów do podpisu w Autenti?

Dokumenty do podpisu wysyłasz wskazując adres e-mail oraz imię i nazwisko odbiorcy. W przypadku firm, dodatkowo podajesz stanowisko adresata, nazwę przedsiębiorstwa oraz numer NIP. Po załączeniu plików do podpisu, klikasz “Wyślij”. Nadając dokument do podpisu możesz dodać wiadomość do odbiorcy, określić sposób weryfikacji podpisujących , czy też określić w jakiej kolejności mają być składane podpisy.

Czy mogę korzystać z Autenti na urządzeniach mobilnych?

Tak, z platformy korzystać można na tabletach i smartfonach – już 30% dokumentów jest podpisywanych na urządzeniach mobilnych. Wybór dodatkowego urządzenia, na którym zainstalowana jest usługa, nie oznacza nowej rejestracji lub zakupu dodatkowych uprawnień.

Czym różnią się konta firmowe w Autenti?

W ramach Autenti od 19. sierpnia oferujemy konta darmowe i płatne. Z darmowego konta każdy użytkownik może wysłać do 5-ciu dokumentów miesięcznie. Użytkownicy kont płatnych mogą wysyłać do podpisu dowolną liczbę dokumentów. Szczegółowe rozróżnienia między wersjami mi kont znajdzieszsię na stronie https://autenti.com/cennik

Jakiego typu umowy i dokumenty mogę podpisywać na platformie Autenti?

Umowy, uchwały, porozumienia, sprawozdania, kontrakty, zamówienia, NDA, a nawet notatki ze spotkań w firmie możesz podpisywać przez Autenti. Pełną listę dokumentów znajdziesz na stronie Katalog dokumentów