Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu stawia na rozwiązanie Autenti

Podpis elektroniczny Autenti to rozwiązanie, które z każdym dniem zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Teraz dołączył do niego Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, publiczna uczelnia z wieloletnią tradycją. Postanowiliśmy zapytać Marka Piotrowskiego, Dyrektora Centrum Informatyki na Uniwersytecie Ekonomicznym, co zaważyło na tym, że placówka postawiła na rozwiązanie paperless i wybrała e-podpis.

 

Dlaczego zdecydowali się Państwo na współpracę z Autenti?

Podjęcie współpracy z Autenti było naturalną konsekwencją decyzji Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu o organizacji studiów na naszej Uczelni w formie zdalnej. Co roku nasza uczelnia przyjmuje kilka tysięcy studentów. Dla wielu młodych ludzi kontynuacja nauki na poziomie wyższym była w tym roku wyjątkowa – z wiadomych względów. Już na przełomie marca i kwietnia zmuszeni byliśmy do natychmiastowej zmiany sposobu funkcjonowania Uczelni. Podjęcie decyzji o nauczaniu zdalnym od nowego roku akademickiego ugruntowało nasze przekonanie o potrzebie zapewnienia kompleksowego podejścia do organizacji zdalnej – nie tylko jako samego procesu nauczania, ale również rekrutacji oraz sformalizowania relacji prawnych z nowymi studentami. To, czego nam brakowało, to możliwość zawierania umów na odległość. Podjęcie współpracy z Autenti domknęło nasze przygotowania do organizacji nauczania w formie zdalnej. Podjęliśmy decyzję o nowym sposobie zawierania umów w formie elektronicznej. W pierwszej kolejności będą nim objęci studenci kierunków podyplomowych. W trakcie rekrutacji, mocno ograniczonej przez sytuację z COVID-19, zawarliśmy prawie 260 umów bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na przesyłki listowne lub kurierskie oraz przede wszystkim bez potrzeby kontaktu fizycznego z zainteresowanymi.

 

Jak przebiega współpraca?

Współpraca z firmą Autenti została zainicjowana przez Centrum Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Określenie potrzeb i uzgodnienie warunków handlowych trwało krótko i przebiegało sprawnie. W praktyce uzgodniliśmy wstępne warunki i zasady współpracy w ciągu tygodnia.

 

Jak wyglądało wprowadzenie rozwiązania Autenti do placówki?

Po uzgodnieniu i zawarciu stosownych umów, w związku ze sposobem funkcjonowania platformy w trybie SaaS, wdrożenie polegało na założeniu kont użytkowników i organizacji krótkiego szkolenia dla pracowników Centrum Kształcenia Ustawicznego. Właśnie ze względu na możliwość użycia rozwiązania Autenti od następnego dnia po zawarciu umowy zdecydowaliśmy się na wykorzystanie interfejsu www. W planach mamy wykorzystanie dostępnego API, by całkowicie go zautomatyzować.

 

Jakie korzyści widzą Państwo po wdrożeniu Autenti? Czy e-podpis pomógł usprawnić pracę?

Szybki kontakt i czas załatwiania sprawy, szybka zwrotność umów (ok. 90% w ciągu dwóch dni), możliwość elektronicznego przypomnienia o konieczności podpisania umowy, mniejsza ilość drukowanych papierów (tylko jeden egzemplarz dla nas do teczki), brak pracy związanej z ich pieczętowaniem; nie trzeba wysyłać pocztą do uczestnika drugiej umowy, co zajmowało dużo czasu; możliwość monitorowania przebiegu umowy.

 

Jak na rozwiązanie Autenti reagują Państwa pracownicy i studenci?

Brak jest jakichkolwiek komentarzy ze strony uczestników studiów – z tego wynika, że powiadomienie na telefon i e-maila jest wystarczające. Platforma Autenti jest intuicyjna i prosta, również dla odbiorcy. Uczestnicy nie mają problemów z podpisem elektronicznym; pracownicy, którzy nie mieli sposobności korzystać z tej platformy, z pewnością szybko przekonają się do niej, zauważając plusy pracy przy wykorzystaniu Autenti. Osoby, które pracują z platformą, widzą liczne korzyści, które osiągnęły dzięki możliwości wysyłania umów poprzez Autenti – są to przede wszystkim: bardzo duża oszczędność czasu pracy i dostęp do archiwum wszystkich umów zebranych w jednym miejscu.

 

Bądź na bieżąco z Autenti

Otrzymuj najświeższe porady i wskazówki dotyczące platformy Autenti i najważniejszych kwestii związanych z e-podpisem.


Zobacz także
Zdalne potwierdzanie tożsamości – jakie możliwości wykorzystuje Autenti?

Do uzyskania podpisu kwalifikowanego niezbędne jest przejście przez proces potwierdzenia tożsamości. Podpis kwalifikowany jest równoważny własnoręcznemu, dlatego jego dostawca musi Czytaj więcej...

System elektronicznego obiegu dokumentów od Autenti – jak działa, na czym polega i co daje?

Trwająca już od wielu miesięcy pandemia i dynamicznie zmieniające się realia rynkowe sprawiają, że coraz więcej biznesów przenosi się do Czytaj więcej...