Połączyliśmy swoją wiedzę i doświadczenia,

aby stworzyć nowy wymiar podpisu elektronicznego.

Założyciele Autenti

Grzegorz Wójcik

CEO

Grzegorz to pomysłodawca i CEO projektu Autenti. Jest ekspertem w  obszarze internetu ze szczególnym uwzględnieniem mediów cyfrowych oraz e-commerce. Był jednym z założycieli portalu Interia.pl. Pracował też w Radiu RMF FM, TVN SA i w Grupie Onet. Jako przewodniczący Rady Nadzorczej PBI inicjował powstanie standardu pomiaru użytkowników w internecie. Był CEO Grupy Allegro, pełnił funkcje doradcze i relacji korporacyjnych dla Grupy Naspers (Allegro). Jest inicjatorem i współtwórcą Izby Gospodarki Elektronicznej oraz członkiem Rady e-Izby.

Tomasz Plata

CMO

Jest przedsiębiorcą, pasjonatem marketingu produktowego i nowych mediów. Z wykształcenia ekonomista, w tym absolwent studiów MBA, przez blisko 20 lat swojej kariery zawodowej związany był z rynkiem mediów. Pracował w RMF FM, Radiu Eska i Grupie Onet. W latach 2008 – 2013 jako dyrektor działu online w TVN SA kreował strategię spółki w obszarze online oraz odpowiadał za jej realizację. Jest twórcą platformy wideo player.pl oraz kilkudziesięciu serwisów internetowych.
W Autenti odpowiada za marketing, sprzedaż oraz rozwój biznesu.

Bartosz Wojciechowski

CLO

Bartek jest radcą prawnym. Jego pasją jest łączenie prawa i nowoczesnych technologii. Od 2007 roku budował dział prawny Allegro w Polsce i w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Wpływał na kształtowanie polityki prawnej popularnych serwisów internetowych, m.in. Allegro, Otomoto, Otodom, Ceneo, Citeam, BuyVip/Markafoni, Agito, Tablica/OLX, Stendi, CoKupic, Sendit, Oferia.

Współtworzyliśmy sukcesy firm:

Allegro E-commerce Interia TVN Onet OLX RMF-FM

Rada Nadzorcza Autenti

Marek Dworak – Przewodniczący 

Marek Dworak jest ekonomistą, inwestorem i doradcą. Ukończył Cybernetykę Ekonomiczną i Informatykę na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, na której również wykładał. Przewodniczący RN „E-Kiosk” S.A. oraz członek RN „Gremi Media” S.A. wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Posiada 30-letnie doświadczenie zawodowe. Przez 16 lat był w Zarządzie „Grupy RMF”, w tym przez 2,5 roku jej Prezesem. Odpowiadał za rozwój Grupy, uczestniczył w procesie wprowadzenia jej na WGPW, nadzorował spółki zależne w tym między innym jako, członek RN „Interia PL” S.A. Poza pracą zawodową działa społecznie. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Aniołów Biznesu „Sterling Angles”, członkiem Towarzystwa Ekonomistów Polskich, w latach 2011-20015 był Prezesem Korporacji Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego.

Marek Kapturkiewicz

Marek Kapturkiewicz jest współzałożycielem, inwestorem i partnerem w Innovation Nest – funduszu seed/VC oraz współzałożyciel SPIN – Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest; Poprzednio m.in. wieloletni członek zarządu, COO i wiceprezes Grupy Onet.pl oraz dyrektor promocji i rozwoju produktu Tymbark S.A.; posiada bogate doświadczenie internetowe, marketingowe, mediowe, technologiczne i inwestycyjne; inżynier – konstruktor (elektronik, informatyk) z wieloletnią praktyką w Instytucie Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w Krakowie; absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki oraz studiów biznesowych w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu; członek Rady Programowej Fundacji Startup Poland.

Krzysztof Tokarski

Krzysztof Tokarski jest absolwentem krakowskiej WSP, Akademii Ekonomicznej w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Makler Papierów Wartościowych. Posiada tytuł MBA. Tokarski karierę zawodową rozpoczął w banku Pekao S.A. i jego biurze maklerskim. Zajmował się również kontrolą inwestycji w PPIM i globalnych strukturach Grupy Pioneer jako Head of Investment Control for Central and Eastern Europe. Był również Dyrektorem ds. inwestycji w KGHM TFI. Nadzorował m.in. Biuro Inwestycji Strukturyzowanych PZU. Był Prezesem Zarządu PZU Asset Management i TFI PZU, a także Wiceprezesem Zarządu BPS TFI. Obecnie jest Dyrektorem Departamentu Zarządzania Funduszami Aktywów Niepublicznych w PKO TFI, odpowiada za Fundusz PKO VC. Członek wielu Rad Nadzorczych.

Tomasz Matujewicz

Tomasz Matujewicz jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Swoją karierę zawodową rozpoczął w doradztwie strategicznym, w The Boston Consulting. Matujewicz może poszczycić się bogatym doświadczeniem w szeroko rozumianej branży usług finansowych, m.in. leasingowych (LeasePlan Fleet Management), ubezpieczeniowych (PZU) i w bankowości – głównie firm. Obecnie jest Dyrektorem Strategii i Projektów MSP w Banku BNP Paribas.

Marcin P. Kowalik

Marcin P. Kowalik jest przedsiębiorcą i inwestorem z ponad 10 letnim doświadczeniem biznesowym. Założyciel i partner zarządzający Black Pearls VC. Od 7 lat zarządza funduszem kapitałowym Seed/VC. Aktywnie wspiera rozwój polskiej gospodarki poprzez uczestnictwa w Komitecie Interesariuszy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Business Centre Club i Komitecie Venture Capital Krajowej Izby Gospodarczej. Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci. Marcin zaangażowany jest w następujące spółki z portfela #BlackPearlsVC: Autenti, Telemedi, Insly, Teamscope, Skyrise i DeepBI. Jest też absolwentem Kauffman Fellow (Klasa 22).

Tomasz Serwan

Tomasz Serwan jest wiceprezesem funduszu RBL VC. W trakcie swojej kariery w renomowanych funduszach VC przeprowadził kilkadziesiąt inwestycji w firmy z różnych branż. Wiele z nich prowadzi działalność na skalę globalną. Działając jako niezależny specjalista na rynku kapitałowym, Tomasz był doradcą przy transakcjach fuzji i przejęć, zarówno po stronie sprzedaży, jak i kupna. Był również odpowiedzialny za tworzenie strategii, rozwój procesów i optymalizacje dla podmiotów o wysokiej dynamice wzrostu. W czasie swojej kariery zajmował miejsce “po obu stronach barykady”, zarówno raportując, jak i sprawując nadzór właścicielski.

Mentorzy Autenti

Piotr Walter

Piotr Walter

Piotr Walter przez ponad 20 lat był związany z Grupą ITI i TVN. W latach 1999-2012 był członkiem zarządu TVN, a w latach 2001-2009 – prezesem firmy. W latach 2013-2015 pełnił funkcje wiceprezesa Grupy ITI oraz członka rady nadzorczej i przewodniczącego komitetu ds. strategii i kontentu w TVN. Aktualnie Piotr Walter jest koproducentem filmowym, inwestorem oraz zasiada m.in. w RN Wirtualnej Polski.

Tomasz Woźniak

Tomasz Woźniak

Doświadczony strateg i wizjoner przedsięwzięć związanych z nowymi technologiami. Swój pierwszy startup, mp3.pl, założył w 1996 r., następnie przez 10 lat współtworzył portal Wirtualna Polska. Od 2015 roku prowadzi jeden z największych coworkingów w Polsce – O4 w Olivia Business Centre w Gdańsku. Zaangażowany także w Black Pearls VC, gdzie pełni funkcję Członka Zarządu funduszu LQT Fund II zajmującego się inwestowaniem w innowacyjne projekty badawczo-rozwojowe.